Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

77-latek na podwójnym gazie


Kara więzienia oraz grzywna grozi zatrzymanemu 77-latkowi, który nie dość, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to jeszcze spowodował kolizję.

W niedzielę 13 maja około godziny 14:10, dzielnicowi z Wronek otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej. Uczestnicy znajdowali się na ul. Grabowej we Wronkach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało jednak, że do zdarzenia doszło w okolicy Obelzanek.

Ze wstępnej rozmowy ze zgłaszającym wynikało, że kierujący samochodem marki Seat Arosa jechał tzw. wężykiem i zajechał drogę zgłaszającemu (który poruszał się samochodem marki Opel Astra). Pojazdy zderzyły się lusterkami. Kierujący seatem nie zatrzymał się jednak po kolizji, więc kierujący oplem zawrócił i samochody spotkały się dopiero we Wronkach.
Policjanci ustalili, że seatem kierował 77-letni mieszkaniec gminy Wronki. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 77-latek miał 1,76 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo mężczyzna nie miał przy sobie uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci prowadzą więc postępowanie w sprawie o przestępstwo – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz w sprawie o wykroczenia – spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdy bez wymaganych dokumentów.

Postępowania są w toku. To nie jedyne tego typu zdarzenie, do którego doszło na drogach powiatu szamotulskiego w miniony weekend. Policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców prowadzących auta na podwójnym gazie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia oraz grzywnę. Warto jednak zapamiętać, iż oprócz konsekwencji prawnych możemy narazić na niebezpieczeństwo życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+