Bank Spółdzielczy we Wronkach - Konto za złotówkę

77-latek na podwójnym gazie


Kara więzienia oraz grzywna grozi zatrzymanemu 77-latkowi, który nie dość, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to jeszcze spowodował kolizję.

W niedzielę 13 maja około godziny 14:10, dzielnicowi z Wronek otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej. Uczestnicy znajdowali się na ul. Grabowej we Wronkach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało jednak, że do zdarzenia doszło w okolicy Obelzanek.

Ze wstępnej rozmowy ze zgłaszającym wynikało, że kierujący samochodem marki Seat Arosa jechał tzw. wężykiem i zajechał drogę zgłaszającemu (który poruszał się samochodem marki Opel Astra). Pojazdy zderzyły się lusterkami. Kierujący seatem nie zatrzymał się jednak po kolizji, więc kierujący oplem zawrócił i samochody spotkały się dopiero we Wronkach.
Policjanci ustalili, że seatem kierował 77-letni mieszkaniec gminy Wronki. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 77-latek miał 1,76 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo mężczyzna nie miał przy sobie uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci prowadzą więc postępowanie w sprawie o przestępstwo – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz w sprawie o wykroczenia – spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdy bez wymaganych dokumentów.

Postępowania są w toku. To nie jedyne tego typu zdarzenie, do którego doszło na drogach powiatu szamotulskiego w miniony weekend. Policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców prowadzących auta na podwójnym gazie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia oraz grzywnę. Warto jednak zapamiętać, iż oprócz konsekwencji prawnych możemy narazić na niebezpieczeństwo życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+