Porażka Czarnych w Plewiskach

Mimo dużej szansy nie udało się naszym zawodnikom wywieźć choćby punktu z „gorącego” terenu w Plewiskach. Zaczęło się od przewagi miejscowych, ale z optycznej przewagi wyniknęła tylko jedna sytuacja bramkowa, w której znakomicie spisał się Krzysztof Anioł i zażegnał niebezpieczeństwo.

Gdy wydawało się, iż nasz zespół uspokoił grę i nic już nam nie zagraża dobrą wrzutkę z prawej strony strzałem z woleja wykończył pomocnik Gromu i przegrywaliśmy 0:1. W 44. minucie drugą żółta kartkę otrzymał obrońca gospodarzy i od tego momentu graliśmy w przewadze.

Początek drugiej części gry to zdecydowanie najlepszy nasz okres w tym spotkaniu. Ukoronowaniem dobrej postawy był gol wyrównujący Grzegorza Anioła w 60. minucie. Niestety nie poszliśmy „za ciosem”, a co gorsza to właśnie gospodarze po kontrataku na piętnaście minut przed końcem zdobyli gola i „dowieźli” prowadzenie do końca. My mieliśmy dwie bardzo dogodne sytuacje w samej końcówce z rzutów wolnych, jednak najpierw po strzale Macieja Chojana piłka zmierzająca już do bramki trafiła w przebiegającego zawodnika Plewiska, a w ostatniej akcji meczu strzał Bartłomieja Graczyka okazał się niecelny.

Na uznanie zasługuje postawa sędziego w tym meczu, którego każda decyzja na korzyść Czarnych, nawet po najbardziej ewidentnych faulach, wywoływała wściekłość i agresję, mimo to
gwizdał cały czas „plac” i nie pozwolił sobie wejść miejscowym na głowę.

Przed nami mecz na własnym boisku – w przyszłą niedzielę zmierzymy się z Pogonią Lwówek.

Grom Plewiska – Czarni Wróblewo

2:1 (1:0)

Czarni : K.Anioł – D.Woźny, Maciej Chojan, Oszmałek – G.Anioł, B.Biedziak (77.Żelazny), Chorzępa, Kliszkowiak, M.Biedziak – Mariusz Chojan, Graczyk.

Wysoka porażka w B klasie – nasze rezerwy uległy u siebie Tarnovii II 0:4. Zdecydowanie lepiej spisali się trampkarze młodsi, którzy pokonali na wyjeździe Salos Poznań aż 5:0.