Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Tor ponownie otwarty, kolejarze przywrócili drożność


Przed północą zakończył się pierwszy etap prac, związanych z otwarciem jednego toru. Z informacji, uzyskanych w punkcie kasowym na wronieckim dworcu, wynika, że ruch pociągów odbywa się już w obu kierunkach.

Jeden z naszych Czytelników spostrzegł, że przez Wronki ponownie kursują pociągi dalekobieżne Intercity. Polskie Linie Kolejowe podały informację, że w sobotę rano od 4.30 zaplanowano bezpośredni przejazd pociągów przez wroniecką stację i jazdę pociągów regionalnych oraz PKP IC bez komunikacji zastępczej i objazdów. Jak podaje serwis Poznań-Leszno pociągi mogą doznawać opóźnień do 30 minut. Utrudnienia mogą potrwać do 14 maja.
PLK poinformowały również, że przed północą zakończono podstawowe prace związane z otwarciem jednego toru. Kolejne wagony zostały zdjęte z torowiska, a dźwig drogowy zaczął operować w innym miejscu. Jednocześnie przywrócono ruch dwukierunkowy na drodze wojewódzkiej 182 pod wiaduktem przy ulicy Sierakowskiej.

Przyczyny zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w Szamotułach w ramach prowadzonego śledztwa.

fot. PKP PLK, Karol Grajewski


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+