Wronczanka na drugim miejscu

„I ty możesz zapobiegać przemocy!” –  piąta edycja akcji profilaktycznej, mającej na celu uświadomienie mieszkańcom, iż należy reagować na przemoc. Mieszkaniec Wronek na 2 miejscu!

We wtorek 21 listopada komisja wybrała zwycięzców konkursu pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych oraz 2 i 3 gimnazjalnych z terenu powiatu szamotulskiego. Zadaniem było wykonanie plakatu na temat „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. Nadesłane prace były bardzo różnorodne oraz pomysłowe.

Organizatorem akcji jest Powiatowa Komenda Policji w Szamotułach, współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Szamotułach,  Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrorogu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaźmierzu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach.
Co roku wspólnie z Policją w działania angażował się Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, w tym roku w akcję zaangażowało się również starostwo oraz większość gmin z terenu powiatu szamotulskiego. Pierwszy konkurs dotyczący tematyki przemocy w rodzinie dla gimnazjalistów został rozstrzygnięty w 2013 roku.

Tego roku do konkursu zgłosiło się 100 uczniów z 16 szkół z terenu powiatu szamotulskiego. Uczniowie mieli wykonać plakat dotyczący problemów przemocy oraz uzależnień.

Komisja, wybierając zwycięskie prace oraz wyróżnienia, kierowała uwagę m. in. na samodzielność wykonania pracy, estetykę wykonania oraz przede wszystkim tematykę pracy. Prace wykonane przez uczniów zostaną wykorzystane do produkcji materiałów profilaktycznych, mających na celu uświadomienie, iż należy reagować na przemoc.

Tegoroczni zwycięzcy, którzy stanęli na podium:
Miejsce I – Mikołaj Staszek (Szkoła Podstawowa w Gaju Małym)
Miejsce II  – Sara Bartkowiak (Szkoła Podstawowa nr 3 we Wronkach)
Miejsce III – Gabriela Krupecka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach)

Komisja wyróżniła też 9 osób:
Aleksandra Krysztofiak (Zespół Szkół w Mieście Obrzycko)
Dominika Markiewicz (Zespół Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach)
Michał Puk (Zespół Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach)
Dawid Kasprowiak (Zespół Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach)
Aleksandra Konieczna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach)
Marcelina Cygan (Zespół Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach)
Julia Laszczewska (Zespół Szkół w Mieście Obrzycko)
Anna Michalska (Zespół Szkół w Mieście Obrzycko)
Michalina Tyczyńska (Zespół Szkół w Dusznikach)

Komisja wybrała również po jednej osobie z każdej gminy, która przyłączyła się do organizacji akcji. Wyróżnienie otrzymali:
Gmina Ostroróg: Anna Wziętek (Zespół Szkół w Ostrorogu)
Miasto Obrzycko: Maria Tomaszewska (Zespół Szkół w Mieście Obrzycko)
Gmina Szamotuły: Katarzyna Kubacka (Zespół Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach)
Gmina Obrzycko: Bartosz Góra (Szkoła Podstawowa w Gaju Małym)
Gmina Kaźmierz: Natalia Grzeszczyk (Gimnazjum im. A. Mickiewicza)
Gmina Pniewy: Oskar Kapela (Szkoła Podstawowa w Chełmnie)
Gmina Wronki: Justyna Pacholak (Szkoła Podstawowa w Biezdrowie)