Chciał dokonać kradzieży idealnej, grozi mu 10 lat

Spalenie ubrań, w których włamał się do sklepu, nie pomogło zatrzymanemu w minionym tygodniu mieszkańcowi gminy Wronki. Podejrzewany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawę wyjaśnia wroniecka dochodzeniówka.

W minionym tygodniu policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu w miejscowości Chojno. Sprawca w nocy z 21 na 22 czerwca włamał się do sklepu i ukradł wyroby tytoniowe oraz pieniądze. Straty wstępnie oszacowane zostały na około 2000 zł.

Na miejscu policjanci wykonali niezbędne czynności procesowe, zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Policjanci rozpytali okolicznych mieszkańców. W wyniku przeprowadzonych czynności natrafili na trop potencjalnego włamywacza.




Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Podejrzewany, to 41-letni mieszkaniec gminy Wronki, który był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem. Dokładnie przeanalizował swoje wcześniejsze „wpadki” i tym razem chciał dokonać przestępstwa idealnego. Skradzione przedmioty schował na terenie cudzej posesji, a ubrania, w których się włamał, spalił w lesie.

Jak jednak widać, trudno o przestępstwo idealne. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, a mężczyzna usłyszał zarzuty włamania. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawę wyjaśnia wroniecka dochodzeniówka.

via sierż.sztab. Sandra Chuda / KPP Szamotuły