Spodziewajmy się nieznacznego ocieplenia

Mimo że w ten weekend nastąpi delikatnie ocieplenie, pogoda nie nastraja optymizmem. Słońca będzie jak na lekarstwo i może pojawić się też deszcz.

W czasie majówki będziemy mogli spodziewać się niewielkiego, choć odczuwalnego ocieplenia w ciągu dnia i nocy. Najbardziej słoneczny z tych dni, choć nie do końca będzie poniedziałek. Wtorek i środa choć cieplejsze będą jednak bardziej pochmurne, z możliwością opadów przelotnych. Więcej informacji wkrótce.

Nie o takiej pogodzie myśleliśmy, mając na uwadze ostatnie dni kwietnia, maksymalne wartości temperatury w ciągu dnia w naszym regionie przekraczają ledwie 10°C, a nad ranem, choć temperatura nie spada poniżej 1°C, można spotkać szron na szybach i karoseriach naszych samochodów.
Sobota w ciągu dnia, poza obecnością słońca,będzie przeplatana przelotnymi opadami deszczu. Najbardziej pogodna, choć z porannym słabym przymrozkiem, ma być niedziela, w tym dniu słońce będzie nam towarzyszyć  aż 11 godzin.
Mimo iż operacja słoneczna tego dnia będzie bardzo aktywna, to za sprawą chłodnej masy powietrza, w której nadal się znajdujemy, maksymalna temperatura powietrza wyniesie tylko 13°C (w słońcu kilka stopni więcej) warto wziąć to pod uwagę, wybierając tego dnia aktywność na powietrzu lub udział w imprezach plenerowych.informuje Hubert Sierszulski

Sobota
Rano rozpogodzenia. Od południa do wieczora przelotne opady deszczu z przejaśnieniami.
Maksymalna temperatura 12°C. Wiatr łagodny, w porywach dość silny, z prędkością od 13 do 31 km/h w porywie. Możliwe opady deszczu – prawdopodobieństwo 85%.

Sobota – noc
W ciągu całej nocy zachmurzenie małe. Możliwy słaby przymrozek.
Minimalna temperatura nieznacznie powyżej 0°C. (odczuwalna -2°C). Wiatr słaby, w porywach umiarkowany z prędkością od 7 do 24 km/h w porywie.

Niedziela
Rano słonecznie, zachmurzanie małe. Po południu zachmurzenie umiarkowane z licznymi przejaśnieniami.
Maksymalna temperatura 13°C. Wiatr łagodny, w porywach umiarkowany z prędkością od 13 do 30 km/h w porywie.

Niedziela – noc
Zachmurzenie małe.
Minimalna temperatura 2°C. (odczuwalna -1°C). Wiatr łagodny, w porywach dość silny z prędkością od 13 do 33 km/h w porywie.

Temperatury powietrza na Majówkę:
Poniedziałek – maksymalnie 14°C
Wtorek – maksymalnie 15°C
Środa – maksymalnie 17°C

Zachęcamy do obserwacji warunków pogodowych za pośrednictwem regionalnych stacji meteorologicznych.

Wronki (PWS), Wronki (PK), Nowa Wieś (PK), Chojno (PWS).