Gminny rajd MDP – znamy zwycięzców! [FOTO]

O 9.00 rano młodzież z gminnych drużyn pożarniczych rozpoczęła rywalizację o prawo do reprezentowania naszej gminy w powiatowym rajdzie MDP. Na starcie stanęło 8 drużyn.

Jak zwykle, oprócz pokonania około 8-kilometrowej trasy, na uczestników gminnego rajdu MDP czekały po drodze rozmaite zadania. Największym wyzwaniem okazały się pytania zadawane przez leśników oraz rozpoznawanie gatunków drzew. Wiele emocji towarzyszyło zadaniu z pierwszej pomocy oraz rozpoznawaniu sprzętu strażackiego, dodatkowa trudność polegała na tym, że sprzęt ukryty był w pudełkach i należało go rozpoznać wyłącznie za pomocą dotyku. Uczestnicy pokonywali malowniczą trasę, prowadzącą przez las z Karolewa na plażę w Wartosławiu, aby dotrzeć do siódmego zadania, jakim było strzelanie do tarczy. Rajd kończył się przy strażnicy OSP Wartosław, w której zostało przygotowane miejsce na poczęstunek i odpoczynek dla młodzieży.
W czasie wykonywania zadań Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zbierały punkty. Po podsumowaniu okazało się, że najlepiej spisały się OSP Wronki, OSP Wartosław II i OSP Chojno. Dwie pierwsze ekipy będą reprezentować naszą gminę na rajdzie powiatowym, który pod koniec maja odbędzie się w Ostrorogu.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogalerii
Gminny rajd MDP - znamy zwycięzców!