6 Powodów, dla których warto zapisać dziecko na lekcje tańca

Pozwól, aby Twoje dziecko pokochało taniec! Oto 6 najważniejszych powodów, dla których warto zachęcić dziecko do spróbowania swoich sił w tańcu.

Pozwól, aby Twoje dziecko pokochało taniec! Nie jest tajemnicą, że dzieci znacznie łatwiej uczą się nowych umiejętności niż dorośli, dlatego jest to najlepszy moment, aby pokazać dzieciom piękno tańca. Kto wie, może Twoje dziecko ma naturalny talent i nauka nowych kroków przyjdzie mu z łatwością? A może dzięki nauczeniu się nowych ruchów dziecko zyska więcej pewności siebie? Większość szkół tańca oferuje darmowe próbne lekcje tańca, które podobnie jakdarmowe spinyw grach online pozwalają przetestować dostępne możliwości i podjąć ostateczną decyzję.

Oto 6 najważniejszych powodów, dla których warto zachęcić dziecko do spróbowania swoich sił w tańcu.

1. Nauka odroczonej korzyści

Żyjemy w świecie, w którym wiele rzeczy mamy na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy coraz bardziej niecierpliwi, ponieważ przyzwyczajamy się do tego, że wszystko, czego aktualnie potrzebujemy, możemy uzyskać od razu. Zupełnie inaczej jest z nauką tańca. Efekty nie są widoczne od razu, a dziecko musi wykazać się cierpliwością, samozaparciem i regularnością, aby zobaczyć upragnione efekty. Podobne umiejętności cechują na przykład pokerzystów grających wBetsson casino, którzy przez lata zdobywają doświadczenie w grze.

2. Zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej.

Nie jest tajemnicą, że wiele dzieci woli spędzać czas przy komputerze lub telewizorze, a wszelka aktywność fizyczna jest dla nich mało zachęcająca. Połączenie muzyki, tańca w grupie, nauka nowych doświadczeń i poznawanie rówieśników o podobnych pasjach stanowi ogromną zachętę do regularnego uczestniczenia w lekcjach tańca. Pozwala to na wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej do codziennego życia, praktycznie bez wysiłku.

3. Dobre ćwiczenie dla mózgu

Taniecdoskonale wpływa na mózg i dobry nastrój. Według badań opublikowanych na stronie Harvard Medical School niektóre programy taneczne (np. zumba) poprawiają nastrój i umiejętności poznawcze. Dzieci uczą się rozpoznawać wzorce wizualne oraz podejmować decyzję co do swoich dalszych kroków. Wiele badań wskazuje na to, że taniec skutecznie pomaga zniwelować stres. Ponadto zwiększa poziom hormonu wpływającego na dobre samopoczucie – serotoniny, oraz co najważniejsze, pomaga w tworzeniu nowych połączeń nerwowych w tych rejonach mózgu, które są odpowiedzialne za długotrwałą pamięć oraz orientację przestrzenną. Taniec obejmuje różnorodne ruchy w różnych kierunkach i płaszczyznach, dlatego jest to wspaniała forma aktywności fizycznej. W efekcie poprawia to między innymi równowagę dziecka.

4. Możliwość nawiązania nowych znajomości

Branie udziału w zorganizowanych lekcjach tańca to także pewne wyjście poza strefę komfortu dziecka oraz powiększenie dotychczasowego kręgu przyjaciół i znajomych ze szkoły i z podwórka. Niektóre choreografie taneczne wymagają pracy zespołowej, dlatego dla dziecka jest to doskonała okazja na rozwijanie tej umiejętności – będzie ona przydatna zarówno w szkole, jak i w pracy, gdy dorosną. Tak nawiązane znajomości będzie łączyła wspólna więź, czyli zainteresowanie tańcem. Dziecko będzie miało możliwość porozmawiania o swojej pasji z kimś, kto wraz z nim ją podziela.

5. Okazja do wyrażenia siebie

Taniec to rodzaj sztuki, a dzięki temu, że istnieje wiele rodzajów tańca, dziecko może samodzielnie podjąć decyzję, w jakim kierunku chce rozwijać swoje umiejętności. Niezależnie od tego, czy jest to jazz, balet, step, hip-hop czy tańce latynoskie, dziecko może wyrazić w tańcu cząstkę siebie i pokazać innym swoją osobowość. Z biegiem czasu dziecko może samodzielnie wymyślać swoje unikalne ruchy i czerpać satysfakcję ze swojej pomysłowości i kreatywności.

6. Oswajanie się ze stresem

Wiele szkół tańca organizuje pokazy i lekcje demonstracyjne, w których czasie dzieci mogą pochwalić się efektami przed bliskimi. Jest to doskonały moment na oswojenie się ze stresem, który towarzyszy publicznym wystąpieniom. Dzieci mogą przekonać się, czy występowanie przed większym gronem to dla nich przyjemność i wspólnie z rówieśnikami cieszyć się z sukcesów.

Podsumowanie

Dzieci mają wspaniały dar do szybkiego uczenia sięnowych umiejętności. Opanowanie nowych ruchów i wyczucie rytmu przychodzą im naturalnie. Oznacza to, że zapisanie dziecka na lekcje tańca może przynieść mnóstwo korzyści oraz pokazać im, że rzetelny i regularny trening, samodyscyplina i cierpliwość może przynieść wspaniałe owoce.

Dzieci z natury ruchliwe, otrzymują doskonałą szansę na wyładowanie energii, bardziej nieśmiałe dzieci, mogą wyrazić siebie w swój unikalny sposób i poczuć się częścią większej grupy. Taniec to nic innego jak wyjątkowy język ruchu, a zapamiętanie i wykonanie określonych kroków wymaga praktyki oraz wytrwałości.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-12-14