Nowe terminy zamknięcia ulic pod wiaduktami

Do publicznej wiadomości podano nowe terminy zamknięcia ulic Sierakowskiej oraz Powstańców Wielkopolskich. Utrudnienia mają związek z modernizacją linii kolejowej.

Wczoraj Starostwo Powiatowe w Szamotułach opublikowało informację, że od 15 i 16 grudnia obie ulice będą zamknięte do kwietnia lub maja. Na szczęście obędzie się bez tak długotrwałego paraliżu komunikacyjnego we Wronkach.

Według najnowszych informacji droga pod wiaduktem na ulicy Powstańców Wielkopolskich będzie całkowicie zamknięta od 15 do 18 grudnia, a na ulicy Sierakowskiej od 16 grudnia do 8 stycznia.

Zatem przez 3 dni będziemy zmuszeni do jazdy tylko i wyłącznie objazdem przez przejazd kolejowy przy ulicy Poznańskiej lub przez Stróżki – od 16 do 18 grudnia.

Po 8 stycznia przejazd pod wiaduktem na ulicy Sierakowskiej będzie odbywał się wahadłowo.

Ponowne całkowite zamknięcie ulicy Sierakowskiej na czas układania belek planowane jest na początek marca – prace potrwają wtedy około dwóch dni roboczych. Pozostałe roboty nie powinny wymagać zamknięcia ruchu na ul. Sierakowskiej – zastosowane będzie połówkowe zamknięcie jezdni.

O dalszych zmianach i utrudnieniach będziemy informować na bieżąco.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-12-10