Prośba o pomoc dla pogorzelców z ulicy Górnej

Sołtys Nowej Wsi Krystian Zastróżny zaapelował o pomoc dla pogorzelców z ulicy Górnej, gdzie w poniedziałek doszło do pożaru.

Witam Wszystkich serdecznie.

W nocy z 7 na 8 grudnia ok. godz. 2:00 wybuchł pożar w domu naszej mieszkanki, koleżanki i sąsiadki na ul. Górnej. Ognisko pożaru było usytuowane w kotłowni, która niemal doszczętnie spłonęła. Całe szczęście nic, nikomu się nie stało. Szybka akcja ratownicza straży pożarnej kilku jednostek nie dopuściła do rozprzestrzenienia się ognia, ale straty są duże.

Cała kotłownia wymaga remontu a pomieszczenia mieszkalne odświeżenia. Koleżanka, która mieszka z dwójką dzieci i bratem sama tego może nie ogarnąć. Z pewnością będzie potrzebowała naszej pomocy. Od samego rana sąsiedzi (Maciej Człapa oraz Radosław Oleksy) porządkowali pogorzelisko. Zostały zamontowane nowe drzwi podarowane przez firmę Partner – Lukasz Pujanek i dostarczone przez Waldka Frąckowiaka – należą się wielkie podziękowania.

Kiedy dojechałem na miejsce spisaliśmy rzeczy, które były potrzebne „na już” do uruchomienia centralnego ogrzewania, to był priorytet na pierwszy dzień. Rzeczy takie jak zawory, pianki, wełna mineralna zostały podarowane przez PSB Mrówka Wronki – dziękuje (wiedziałem, że zawsze mogę na was liczyć, a zwłaszcza w takich sytuacjach). W międzyczasie firma „Hydro” p. Zbigniew Gendera dostarczył pompy obiegowe, gdyż stare uległy całkowitemu zniszczeniu. Do pomocy dołączyli również Artur Wożniak który zajął się elektryką, Damian Sobkowski oraz Karina Sobkowska – wielkie dziękuję. Oczywiście nie mogę zapomnieć również o MOPS Wronki, który był na miejscu i również obiecał pomoc – wielkie dziękuję.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
– kotłownia do remontu
– pomieszczenia mieszkalne do odświeżenia.

UWAGA
Potrzebny sterownik do pieca C.O – może ktoś ma i mógłby podarować.

Jeśli ktokolwiek mógłby pomóc w powyższej sprawie proszę kontaktować się bezpośrednio z Patrycją lub z Sołtysem Sołectwa Nowa Wieś. Można również pisać w komentarzach.

Wszystkim osobom oraz darczyńcom w imieniu Patrycji i jej rodziny Bardzo DZIĘKUJE

Do usłyszenia
Sołtys Sołectwa Nowa Wieś