Samsung River Triathlon Series ponownie we Wronkach

30 czerwca na wronieckim bulwarze, po raz kolejny wystartuje Samsung River Triathlon Series. Organizatorem jedynego w swoim rodzaju SAMSUNG River Triathlon Series, pierwszych triathlonowych zmagań na ziemi lubuskiej (Gorzów Wlkp.), w Wielkopolsce (Wronki, Konin, Koło, Międzychód) i na ziemi łódzkiej (Uniejów), rozgrywanych na rzece Warta jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu”.

W sezonie 2024 cykl składać się będzie z 6 etapów i ma charakter ponadregionalny. Organizator zauważył niszę w miastach, przez które przepływa rzeka Warta. Dlatego podjął się trudnego wyzwania w czasie pandemii – rozpowszechnienia tego typu triathlonów. Technicznie z całą pewnością trudniejszych do rozegrania, ale zdecydowanie bezpieczniejszych. A co za tym idzie, bardziej widowiskowych dla osób kibicujących. Bowiem rywalizację można obserwować z mostów, znajdujących się na trasie, a także wzdłuż brzegów rzeki.

Zawodnicy będą rywalizować na dystansach (indywidualnie lub w sztafecie):

  • 1/8 IM – 475 m pływanie + 22,5 km rower + 5,25 km bieg
  • 1/4 IM – 950 m pływanie + 45,0 km rower + 10,50 km bieg

Podczas triathlonu na dystansie 1/8IM i 1/4IM będzie prowadzona klasyfikacja pracowników firmy Samsung. Nie zabraknie również klasyfikacji Ogólnopolskich Mistrzostw Służb Więziennych na dystansie 1/8 IM. Prowadzona będzie również klasyfikacja najlepszej zawodniczki i zawodnika Gminy Wronki.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej TUTAJ.

Rejestracja i informacje dla zawodników TUTAJ.