Warsztaty rzeźbiarskie

Wroniecki Ośrodek Kultury – Muzeum Regionalne we Wronkach zaprasza na warsztaty rzeźbiarskie „Tajniki ceramiki sprzed tysięcy lat. Lepimy i malujemy naczynia gliniane”, które odbędą się w weekend 21 i 22 lipca, w godzinach od 10.00 do 13.00 na placu przed budynkiem Muzeum (w razie niepogody w sali muzeum). Warsztaty poprowadzi artystka-plastyk p. Barbara Polichnowska.

W zajęciach wziąć udział mogą wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Warsztaty zatytułowane „Tajniki ceramiki sprzed tysięcy lat. Lepimy i malujemy naczynia” wprowadzą dzieci w magiczny świat ludzi, którzy zamieszkiwali okoliczne tereny prawie trzy tysiące lat temu. Przy okazji zajęć dzieci będą mogły dowiedzieć się, co to jest kultura łużycka, czym zajmowali się wówczas ludzie, jakich używali narzędzi, naczyń i jak je wykonywali. Poznają charakterystyczne dla tej kultury ozdoby i przedmioty kultu. Bogaty zasób zbiorów muzealnych z tego okresu (głównie wykopaliska z oś. Borek) pomogą w realizacji zajęć i poznaniu specyfiki tej kultury.

Warsztaty rzeźbiarskie są dwudniowe, tzn. dzień drugi jest kontynuacją dnia pierwszego. Sobotni poranek poświęcony będzie w pierwszej kolejności poznaniu kultury naszych przodków, następnie przystąpimy do prac twórczych, którymi pokieruje pani Barbara. W niedzielę przystąpimy do ozdabiania naszych dzieł farbami – i tu można będzie puścić wodze fantazji, bo tak na prawd w sztuce nie ma żadnych ograniczeń!

Materiały do warsztatów zapewnia organizator, dzieci prosimy jednak o to, aby przyniosły ze sobą niewielkie aczkolwiek ciekawe kamyki, szkiełka, piórka, patyczki… – co kto lubi. Prosimy również o zabranie fartuszków lub odzieży na przebranie.

Warsztaty rzeźbiarskie zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Zapraszamy!