Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Gmina i powiat na sądowej ścieżce


Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu na uchwałę Rady Powiatu Szamotulskiego.

Chodzi o sprawę przekazania przez powiat naszej gminie 12 kilometrów dróg. Zaskarżony akt prawny dotyczy pozbawienia kategorii około 12 km dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie gminy Wronki. Wiele wskazuje na to, że kontrowersyjna decyzja władz powiatowych została podjęta z naruszeniem przepisów prawa. – podała strona Wronki.pl na Facebooku.

Ciągniecie tej sprawy po sądach może sprawić, że remont ulicy Mickiewicza będzie odwlekany w czasie. Dodajmy do tego jeszcze problemy proceduralne przy budowie obwodnicy, a także nierozwiązanej jeszcze kwestii tzw. „łącznika”. Wychodzi na to, że w połowie roku wszystkie najważniejsze prace drogowe dla miasta nadal stoją w miejscu, a mieszkańcy dalej mamieni są polityczno-urzędniczą papką.
Do tej sprawy odnieśliśmy się już w październiku. Minęło kilka miesięcy od momentu, gdy władze pierwszy raz zapowiedziały, że gmina i powiat spotkają się w sądzie. Czy tym razem skończy się na gadaniu? W artykule Gmina i powiat spotkają się w sądzie? opisaliśmy całą wojenkę Mirosława Wieczora z Józefem Kwaśniewiczem. Oczywiście każdy mieszkaniec Wronek musi pamiętać, że: Zgodnie z zapowiedzią Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, budowa obwodnicy Wronek ma się zakończyć w 2019 r. Mamy zapewnienie, że termin ten nie jest w żaden sposób zagrożony.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+