Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Seria pożarów przy linii kolejowej


Dzisiejszego popołudnia straż pożarna oraz Służba Leśna miały pełne ręce roboty. W krótkim czasie doszło do trzech pożarów w okolicy linii kolejowej.

Kilkanaście minut po godzinie 12. straż pożarna poinformowana została o pożarze traw przy przejeździe kolejowym na Zamościu w pobliżu ulicy Nadbrzeżnej. Na miejsce zadysponowano straż pożarną z Amiki, Wronek i Szamotuł. Powierzchnia pożaru wynosiła około jednego hektara. Podmuchy wiatru kierowały ogień na pobliskie zabudowania. Pierwsze zastępy strażaków, które przybyły na miejsce, skupiły się na niedopuszczeniu rozprzestrzenienia się pożaru w kierunku budynków.
W trakcie prowadzenia działań gaśniczych, obserwatorzy przy nowych kamerach Lasów Państwowych spostrzegli pożary w Popowie oraz Maszewicach. Tam również płonęły trawy przy linii kolejowej. Skierowano tam część zastępów, które brały udział w akcji gaśniczej na Zamościu, a także zadysponowano kolejne. Na szczęście pożary okazały się mniejsze od tego z okolic ulicy Nadbrzeżnej. W działaniach brała również udział Służba Leśna i samolot gaśniczy PZL-18 Dromader, który dokonał kilku zrzutów wody.

Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia były iskry sypiące się z jednego z przejeżdżających pociągów. Na czas prowadzenia działań ruch kolejowy był całkowicie wstrzymany.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+