Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018


 


Historia wronieckiego futbolu już w sprzedaży!


Jeśli interesuje, Was jak wyglądała piłka nożna we Wronkach na przestrzeni minionych 95 lat, teraz macie okazję sprawdzić, czytając książkę „95 lat piłki nożnej we Wronkach”. Z radością informujemy, że wraz z Tobiaszem Chożalskim udało się nam wydać książkę, dotyczącą historii futbolu na ziemi wronieckiej.

Historia piłki nożnej we Wronkach rozpoczęła się w 1921 roku. Najstarszy wroniecki klub został założony wcześniej niż obecnie najpopularniejszy zespół w Wielkopolsce – Lech Poznań. Na przestrzeni dziejów na boiskach w naszym mieście grało wiele klubów. Każdy z nas pamięta Amikę i zna Błękitnych, ale wszystko zaczęło się od Wrony…

Książka zawiera w sobie pełną historię wronieckiej piłki nożnej od okresu międzywojennego, w którym pojawił się pierwszy zorganizowany zespół piłkarski na terenie naszego miasta. Jest bogato ilustrowana, zebrane fotografie przedstawiają wszystkie okresy istnienia futbolu we Wronkach.

W książce znajduje się także wiele wspomnień ludzi zaangażowanych w życie sportowe lokalnej społeczności – anegdoty, archiwalne wypowiedzi i ciekawe komentarze. W publikacji znalazły się również wyniki meczów i tabele ligowe – sezon po sezonie.

Autorem publikacji jest Tobiasz Chożalski, absolwent studiów dziennikarskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, młody regionalista, zainteresowany lokalną tematyką sportową. Książka została wydana przez wydawnictwo Mój Fyrtel.

Zainteresowanych kupnem książki „95 lat piłki nożnej we Wronkach” odsyłamy pod ten adres.


Komentarze

Most zamknięty jest już przez:

53 dni 6 godzin 26 minut 16 sekund

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+