Krajobraz po kolejnej ulewie

To już kolejny wieczór, w którym strażacy z naszej gminy musieli radzić sobie z zalanymi ulicami i podtopieniami.

Pierwsze wyjazdy alarmowe rozpoczęły się po godzinie 20.30. Strażacy otrzymali informacje o zalanych posesjach i piwnicach na Placu Wolności, Towarowej i Cienistej. Wkrótce lawinowo zaczęły spływać kolejne zgłoszenia, wodę trzeba było wypompowywać z piwnic na osiedlu Staszica i ulicy Poznańskiej, spod wiaduktu na ulicy Powstańców Wlkp. Problemy ze skutkami ulewnego deszczu miały także ulice Górna i Czereśniowa oraz wronieckie fabryki.

W działaniach brały udział 4 zastępy OSP Wronki oraz zastępy OSP Amica, OSP Lubowo, OSP Wartosław, OSP Chojno i OSP Samołęż. Strażacy do swoich jednostek wrócili po północy. To kolejny przykład sprawnego działania prowadzonego wspólnie przez jednostki z naszej gminy.

Choć prognozy nadal przewidują obfite deszcze w naszym rejonie, miejmy nadzieję, że będzie to spokojna noc dla mieszkańców gminy Wronki.