Historia wronieckiego futbolu już w sprzedaży!

Jeśli interesuje, Was jak wyglądała piłka nożna we Wronkach na przestrzeni minionych 95 lat, teraz macie okazję sprawdzić, czytając książkę „95 lat piłki nożnej we Wronkach”. Z radością informujemy, że wraz z Tobiaszem Chożalskim udało się nam wydać książkę, dotyczącą historii futbolu na ziemi wronieckiej.

Historia piłki nożnej we Wronkach rozpoczęła się w 1921 roku. Najstarszy wroniecki klub został założony wcześniej niż obecnie najpopularniejszy zespół w Wielkopolsce – Lech Poznań. Na przestrzeni dziejów na boiskach w naszym mieście grało wiele klubów. Każdy z nas pamięta Amikę i zna Błękitnych, ale wszystko zaczęło się od Wrony…

Książka zawiera w sobie pełną historię wronieckiej piłki nożnej od okresu międzywojennego, w którym pojawił się pierwszy zorganizowany zespół piłkarski na terenie naszego miasta. Jest bogato ilustrowana, zebrane fotografie przedstawiają wszystkie okresy istnienia futbolu we Wronkach.

W książce znajduje się także wiele wspomnień ludzi zaangażowanych w życie sportowe lokalnej społeczności – anegdoty, archiwalne wypowiedzi i ciekawe komentarze. W publikacji znalazły się również wyniki meczów i tabele ligowe – sezon po sezonie.

Autorem publikacji jest Tobiasz Chożalski, absolwent studiów dziennikarskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, młody regionalista, zainteresowany lokalną tematyką sportową. Książka została wydana przez wydawnictwo Mój Fyrtel.

Zainteresowanych kupnem książki „95 lat piłki nożnej we Wronkach” odsyłamy pod ten adres.