Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Dzień dobry Wronki!


Przyszedł maj i wiosna rozkwitła w pełni. Poranki zaskakują nas coraz wcześniejszą porą. Pewnie zatem większość z Was już wstała. Dlatego postanowiliśmy powiedzieć Wam „Dzień Dobry Wronki”!

Aby uściślić fakt coraz wcześniejszego pojawiania się słońca na niebie spieszymy z informacją, że jego wschód nad naszą gminą odnotowano dziś o godzinie 4.56. Przed nami długi dzień, a jego koniec będzie można podziwiać ok. godziny 20.47, choćby TUTAJ. Oczywiście jeśli pozwoli na to pogoda. A z tym może być różnie. Przez większość dnia błękitne niebo będzie z trudem przepychać się z chmurami, z których może rzecz jasna popadać. Temperatura wzrośnie do 14ºC, czyli szału nie ma.

Jolka, Jolka, pamiętasz? Pytał się Felicjan Andrzejczak w słynnej piosence Budki Suflera. A my przypominamy, że ten znany wokalista obchodzi dziś swoje 68 urodziny. Kto nie będzie miał okazji wpaść do niego na urodziny, zawsze może wybrać się z życzeniami imieninowymi do Andrzeja, Szymona lub Jana Nepomucena. Tak się dobrze składa, że tego ostatniego możemy spotkać schodząc z naszej kładki. Na pewno chętnie przyjmie kwiaty. Dodatkowo jako „święty od mostów”, chętnie pomoże przechodzącym na drugą stronę Warty, którym skutecznie mogą w tym przeszkadzać porywy wiatru lub zbyt intensywnie przeżyty weekend. Swoje święto mają też funkcjonariusze pilnujący granic naszego państwa. Niestety Dzień Straży Granicznej nie jest dniem wolnym od pracy, dlatego życzymy Wam dużo siły i pozytywnego nastawienia na początek kolejnego tygodnia. Do przeczytania.

P.S. Nie wiem, co miał na myśli autor dzisiejszego powiedzenia z kartki z kalendarza, ale chyba czas na zakupienie nowego. 

kartka_z_kaendarza16.05

 


Komentarze

Most zamknięty jest już przez:

54 dni 21 godzin 35 minut 45 sekund

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+