Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Goście z OSZ für Bürowirtschaft I z Berlina w ZS nr II we Wronkach


W dniach od 13 do 15 kwietnia 2011r. gościła w Zespole Szkół Nr II im. Stanisława Konarskiego we Wronkach delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej OSZ für Bürowirtschaft I z Berlina. W skład delegacji wchodziły trzy nauczycielki: Gaby Weber, Margried Adlung oraz Anette Stücker, a także sam dyrektor szkoły Volker Gandt. Do delegacji dołączyła również Brigitte Schöne, pracownica Haus Kreisau, placówko w której będą przebywali nasi uczniowie podczas drugiego etapu wymiany w Niemczech.

Głównym celem wizyty było dopracowanie szczegółów dwóch projektów, które będą realizować uczniowie naszej szkoły i szkoły z Berlina podczas wymian w czerwcu i październiku. Goście z Berlina uczestniczyli wraz z przedstawicielami z naszej szkoły na czele z dyrektorem Ryszardem Firletem m.in. w seminarium, podczas którego omówiono szczegóły dalszej współpracy. Pokazaliśmy również naszym gościom Wronki, Pałac w Rogalinie, a także stary Rynek w Poznaniu i cmentarz w Popowie.

Nasi przyjaciele z Berlina mieli również możliwość obejrzenia przygotowanego przez uczniów programu artystycznego w języku niemieckim. Uczniowie wyjeżdżający w maju do Wrocławia na wymianę przygotowali polsko – niemiecką wersję „Lokomotywy”, skecz „Ein schwieriger Kunde” oraz bajkę „Aschenbrödel”. Goście byli zachwyceni występem uczniów oraz stopniem znajomości języka niemieckiego.

Spotkanie było bardzo owocne i pozostawiło w naszej pamięci niezapomniane mile spełnione chwile. Odliczmy już z niecierpliwością dni do wymiany.

Goście z BürowirtschaftI z Berlina w Zespole Szkół nr II we Wronkach

Sylwia Pogorzelczyk


20 kwietnia 2011
Redakcja

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+