Zwycięstwo Wronieckich siatkarzy!

W dniu 20 kwietnia w hali sportowej Nałęcz przy Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach odbyły się finały ligi szkół ponadgimnazjalnych mężczyzn w piłce siatkowej. Liga składała się z cyklu trzech turniejów.

Pierwszy odbył się w ZS nr 1 we Wronkach przy ulicy Leśnej, drugi w ZS w Pniewach i trzeci w ZS nr 3 w Szamotułach. We Wronkach najlepsza okazała się drużyna z ZS nr 1 z Szamotuł, drugie miejsce przypadło reprezentantom Wronieckiej szkoły z Leśnej, trzeci byli uczniowie z Pniew, a czwarte miejsce zajęło ZS nr 3 z Szamotuł.

W drugim turnieju ligi najlepsza była ekipa z Wronek, drugie miejsce zajęli uczniowie z Pniew, przedostatnie miejsce zajęli siatkarze z ZS nr 1 z Szamotuł, a ostatnie miejsce ZS nr 3 z Szamotuł. W ostatnim turnieju wygrała drużyna z ZS nr 1 w Szamotułach, drugie miejsce drugi raz zdobyli reprezentanci Wronek, trzecie uczniowie z Pniew, a ostatni byli gospodarze.

Pomimo zajęcia dopiero drugiego miejsca w finałowym turnieju, to właśnie siatkarze z Wronek tryumfowali w końcowej klasyfikacji i zwyciężyli w całym cyklu. Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZS nr w Szamotułach, trzecia była drużyna z ZS w Pniewach, a tabelę zamknęło ZS nr 3 w Szamotułach.

Podczas trwania ostatniego turnieju kontuzji doznał Wroniecki siatkarz Tobiasz Konieczny, uraz uniemożliwił mu kontynuowanie gry w pozostałej części turnieju. Najlepszym zawodnikiem Wronieckiej drużyny okazał się, jak podpowiedział mi znajomy, czarny koń Dawid Szczepski i statuetka najlepszego zawodnika drużyny powędrowała na jego ręce.