Udany występ Dziewiątki-Amiki Wronki na Mistrzostwach Polski U23

W miniony weekend w Sierakowie rozgrywane były kręglarskie Mistrzostwa Polski w kategorii U23. Zawodnicy Dziewiątki-Amiki Wronki wrócili z sześcioma medalami.

W ramach startów eliminacyjnych odbywała się rywalizacja w parach. W juniorach brąz zdobyli Mateusz Grzywaczewski i Maciej Olczyk, osiągając 1176 punktów, medal tego z samego kruszcu wywalczyły Wiktoria Jądrzyk i Sandra Szczepska z wynikiem 1142.

Wraz z Wiktorią i Sandrą w drużynie czteroosobowej zagrały Natalia Kubiak i Jagoda Rainka, a ich świetny rezultat 2282 pozwolił na zdobycie brązowych medali. Takim kolorem opisać można bieżący sezon Dziewiątki-Amiki, gdyż także męska „dwójka” w składzie z Jakubem Kląskałą i trzema juniorami młodszymi – Franciszkiem Chalaszem, Jakubem Krychem i Aleksandrem Słodzinką wywalczyła brązowe medale. Wyprzedzili między innymi drużynę sygnowaną numerem „1” w składzie, w której ze wspomnianymi Mateuszem i Maciejem zagrali Rafał Olejniczak i Krzysztof Przewoźny – chłopacy zajęli ostatecznie miejsce 5.

Do niedzielnych finałów indywidualnych zawodnicy Dziewiątki-Amiki Wronki awansowali w komplecie. Dziewczyny dzielnie walczyły do samego końca, zajmując ostatecznie – Wiktoria 8. a Sandra 10. pozycję, zdobywając kolejne cenne punkty do rankingu współzawodnictwa sportowego. Wybitne niedzielne starty Zielonych otworzył z 13. miejsca Maciej Olczyk, który poprawiając życiówkę objął prowadzenie w klasyfikacji i do samego końca miejsce na podium utrzymał, zdobywając ostatecznie brąz. Zaciętą walkę w końcówce wytrzymał fantastycznie Mateusz Grzywaczewski, dokładając do sobotniego rekordu życiowego bardzo solidny wynik w finale, zostając wicemistrzem Polski.

Z Sierakowa Dziewiątka-Amica Wronki wróciła z medalem srebrnym i pięcioma medalami brązowymi. Do tego juniorzy dołożyli około 42 punkty do rankingu współzawodnictwa sportowego. W mistrzowskim maratonie następni zagrają zawodnicy U18, którzy również w Sierakowie w połowie kwietnia rywalizować będą w konkurencjach szybkich.