Złodziej-recydywista w rękach policji

Mieszkaniec gminy Wronki przekonał się, że nie warto wpuszczać do domu osób, których się dobrze nie zna. 40-latek wpuszczony do mieszkania na alkohol wyniósł z niego laptopa, telefon, zegarki oraz portfel z dokumentami.

Złodziej był jednak tak „miły”, że dowód osobisty pokrzywdzonego porzucił koło komisariatu Policji, aby właściciel nie miał problemów z wyrobieniem nowego dokumentu. Wronieccy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzewanego o kradzież.

W minionym tygodniu (19 października br.) policjanci z Wronek przed wejściem do komisariatu znaleźli dowód osobisty. Właściciel dokumentu nie posiadał stałego zameldowania, trudno było więc oddać mu dokument.

Tego samego dnia wronieccy funkcjonariusze otrzymali informację o kradzieży, do której miało dojść dzień wcześniej na terenie gminy Wronki. Jak się okazało, zgłaszającym był właściciel odnalezionego dokumentu.
Policjanci ustalili, iż nieznany sprawca przyszedł do domu sąsiada pokrzywdzonego na kawę. Następnie zgłaszający zaprosił nieznanego mu dobrze mężczyznę do swojego domu na alkohol.

Ten poczuł się u zgłaszającego jak u siebie w domu i wykorzystując jego nieuwagę wyniósł z mieszkania laptopa, telefon komórkowy, router, dwa zegarki oraz portfel wraz z dokumentami.

Zgłaszający nie wiedział jak nazywał się podejrzewany o kradzież. Potrafił jedynie opisać jak był ubrany. Pamiętał również z jakiej miejscowości pochodzi oraz, że odbywał wcześniej karę pozbawienia wolności.

Te dane wystarczyły wronieckim policjantom, aby ustalić domniemanego złodzieja. Podejrzenia padły na mieszkańca gminy Wronki, który jest dobrze znany miejscowym stróżom prawa. Policjanci nie zastali go w domu, jednak ustalili, gdzie może przebywać. W piątek 20 października 40-latek został zatrzymany w Lubowie.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie skradziony telefon komórkowy. Komputer wyrzucił w jednej z pobliskich miejscowości, a zegarki schował w domu. Skradziony sprzęt został odzyskany.

Ponadto warto dodać, że 40-latek był tak miły, że „dręczony wyrzutami sumienia” przyszedł pod komisariat Policji we Wronkach, gdzie w widocznym miejscu pozostawił dowód osobisty należący do pokrzywdzonego, aby ten nie miał problemów z wyrobieniem nowych dokumentów.

40-latek został zatrzymany. Usłyszał dwa zarzuty – kradzieży oraz kradzieży dokumentu. Podejrzewany działał w warunkach recydywy. Grozi mu więzienie.

via Sandra Chuda / KPP Szamotuły