Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Zmiana czasu


To może być przedostatnia zmiana czasu w naszym kraju. Nie zapomnijcie przestawić zegarów.

Tej nocy pośpimy godzinę dłużej. Jak co roku, w ostatni weekend października wrócimy do tzw. czasu zimowego. Do umownej zmiany czasu dojdzie w nocy z soboty na niedzielę.

Konieczność przestawienia zegarków o godzinę do tyłu jest na szczęście coraz mniej kłopotliwa. W większości urządzeń elektronicznych godzina przestawiana jest w sposób automatyczny. Jeśli chodzi o klasyczne, analogowe zegary, to przypominamy, że cofamy wskazówki z godziny trzeciej na drugą. Można oczywiście zrobić to wcześniej, np. przed położeniem się do łóżka.

Wstając rano będzie zdecydowanie jaśniej niż w poprzednie dni. Niestety nic za darmo, wieczory zawitają do nas wcześniej, a niedzielny zachód słońca nastąpi już o 16:30.

Może się jednak okazać, że będzie to już ostatnia zmiana czasu na zimowy. Najprawdopodobniej na następnym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w dniach 8 i 9 listopada, posłowie pochylą się nad projektem ustawy autorstwa PSL. Zakłada on, że zmiana czasu w ostatni weekend marca przyszłego roku, będzie ostatnią w ogóle, a Polska na stałe pozostanie w strefie czasu środkowo europejskiego letniego. A co Wy myślicie o tym pomyśle?


28 października 2017
Łukasz Książek

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+