Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pożar na Kasztanowej


We wtorek, 15 sierpnia, strażacy z OSP Wronki zostali zadysponowani do płonącego drzewa na ulicy Kasztanowej.

Przed godziną 19.00 jednostka z Wronek została poinformowana o pożarze drzewa. Strażacy udali się na ulicę Kasztanową, na miejscu zastali płonące wewnątrz drzewo, które znajdowała się w środku niewielkiego lasu. Położenie drzewa powodowało, że pożar mógłby szybko rozprzestrzenić się na pozostałe krzewy i rośliny, znajdujące się w pobliżu.
Szybko podjęto decyzję o wezwaniu drugiego zastępu strażaków i wycięciu drzewa, które mimo akcji gaśniczej nadal tliło się wewnątrz. Przy pomocy pilarek wykonano nacięcia w pniu, a następnie powalono drzewo, co umożliwiło ugaszenie pożaru w jego wnętrzu. Kolejne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz usunięciu części drzewa z leśnej drogi.

Postawą godną pochwały wykazały się dwie młode dziewczyny, które zauważyły pożar i bez wahania powiadomiły o nim odpowiednie służby, również dzięki ich odpowiedniej reakcji pożar został szybko opanowany.

 


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+