Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Nietrzeźwy kierowca, 17-latka w szpitalu


Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie zdarzenia drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości. W wyniku zderzenia pojazdu z drzewem do szpitala trafiła 17-latka. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Mężczyźnie może grozić wiele lat więzienia.

W minioną niedzielę 9 lipca br. około godziny 21.50 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym zdarzenia drogowego na trasie z Piotrowa do Wronek.

Informację o wypadku przekazali służbom ratunkowym świadkowie, którzy jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym. Na miejscu zdarzenia (oprócz świadków i straży pożarnej) policjanci zastali jednego uczestnika zdarzenia oraz pojazd marki Peugeot, biorący udział w wypadku.

W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, iż kierujący samochodem gwałtownie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Dwoje uczestników zdarzenia zostało przetransportowanych przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Uczestnik, który pozostał na miejscu zdarzenia (26-letni mieszkaniec Czarnkowa) znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Początkowo nie potrafił poddać się badaniu stanu trzeźwości, w końcu jednak okazało się, iż ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie.
Policjanci ustalili, iż dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala, to 17-latka z powiatu wrzesińskiego oraz 27-latek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Kobieta doznała poważniejszych obrażeń i była hospitalizowana, natomiast 27-latek został przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do tego jakoby to on kierował peugeotem. Ustalenia policjantów i ujawniony przez nich monitoring wskazywały jednak na to, iż to właśnie 27-latek mógł spowodować wypadek. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia został przesłuchany. Na tą chwilę policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie wypadku powołany zostanie również biegły, który określi szczegółowo zakres obrażeń, których doznała 17-latka. Po tych ustaleniach mężczyzna może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

Mężczyźnie może grozić wiele lat więzienia.

sierż. sztab. Sandra Chuda KPP Szamotuły

fot. OSP Wronki


Komentarze

Most zamknięty jest już przez:

54 dni 4 godzin 53 minut 36 sekund

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+