Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Młodzi strażacy drudzy w Wielkopolsce


Drugie miejsce zajęła wroniecka Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza na XVIII Wielkopolskim Rajdzie MDP. W sobotę 20 maja, 27 zespołów z 16 powiatów naszego województwa pokonywało trasę na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Podczas 11-kilometrowej trasy z Wrąbczynka do Pyzdr w powiecie wrześnieńskim, młodzi druhowie musieli zmierzyć się z jedenastoma konkurencjami. Drużyny wykazywały się między innymi sprawnością fizyczną, podczas sztafety pożarniczej, wiązania węzłów czy innych zadań z udziałem sprzętu strażackiego. Oprócz tego organizatorzy przygotowali konkurencje, w której Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze musiały błysnąć wiedzą i rozwiązać testy z wiedzy o „Chłopach” Władysława Reymonta czy o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym.

Na mecie najlepsza okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Olszowa (pow. kępiński). Drugie miejsce przypadło MDP przy OSP Wronki, a trzecie sekcji I Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Pyzdry (pow. wrzesiński).
Oprócz tego wroniecką MDP nagrodzono za najlepsze rozwiązanie testu dotyczącego Pyzdr oraz miejscowej atrakcji turystycznej. Natomiast Marcin Nowakowski dostał indywidualną nagrodę za uzyskanie najlepszego wyniku w strzelaniu z wiatrówki (46 pkt na 50 możliwych).

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Wronki wędrowała w składzie: Amelia Kubiak, Marek Regdosz, Gracjan Radzi, Bartosz Kozłowski, Marcin Nowakowski, Wiktoria Bączyk, Laura Szulc, Oskar Kaszkowiak i Igor Wrembel. Opiekunami drużyny byli Patrycja Wilińska i Bartosz Hodrych.

Teraz przed wronieckim zespołem zmagania w rajdzie na szczeblu powiatowym.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+