Pierwsze wystąpienie burmistrza Rafała Zimnego

W trakcie poniedziałkowej sesji, inaugurującej X kadencję Miasta i Gminy Wronki, Rafał Zimny wygłosił swoje pierwsze przemówienie do mieszkańców jako nowy burmistrz Wronek. Poniżej przytaczamy całą treść wypowiedzi.

W tym dniu chciałbym podziękować za zaufanie, które okazaliście mi podczas wyborów 7 kwietnia. To zaufanie jest fundamentem naszej wspólnej przyszłości. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby nasze miasto i gmina były miejscem, w którym każdy mieszkaniec będzie czuł się bezpieczny, szanowany i zaopiekowany.

Stoimy przed wieloma wyzwaniami, ale mamy też wiele ambitnych planów. Będziemy współpracować, aby stworzyć nowe możliwości dla naszej młodzieży, wspierać naszych seniorów i dbać o rozwój każdego osiedla oraz sołectwa. Będziemy inwestować w opiekę nad najmłodszymi, zdrowie i infrastrukturę, aby nasze miasto i sołectwa nie było tylko piękniejsze, ale bardziej funkcjonalne i przyjazne mieszkańcom.

Dzisiaj, wraz z wybranymi radnymi, zaczynamy nowy rozdział w historii naszego miasta i gminy. Rozdział, w którym dialog, współpraca i innowacje staną się codziennością i będą drogą do rozwoju. Razem jako wspólnota możemy osiągnąć rzeczy, które dzisiaj wydają się niemożliwe lub zbyt odległe. Razem możemy przekształcić wyzwania w szansę, budując lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców.

Zachęcam każdego z Was do aktywnego udziału w życiu naszego miasta i gminy. Wasze opinie, wasze pomysły i wasze doświadczenia są niezbędne, aby miasto i sołectwa harmonijnie się rozwijały. Wspólnie możemy tworzyć przyszłość, która będzie dumą dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Pragnę, abyśmy byli wspólnotą, która nie tylko prosperuje gospodarczo, ale także troszczy się o swoich mieszkańców na każdym poziomie. Chcę, abyśmy swoim działaniem i postawą promowali sprawiedliwość społeczną, równość i szacunek dla wszystkich.

Dziękuję za możliwość służenia Wam jako Wasz burmistrz. Przyjąłem to zadanie z otwartym sercem i wielkim zapałem. Gotowy stawić czoła przyszłości z odwagą i determinacją. Razem zbudujemy miasto i gminę, o których marzymy. Razem zbudujemy nowe Wronki. Dziękuję i już dziś zapraszam do współpracy.