Poszli Śladami Góromira

We wtorek odbyło się spotkanie autorskie z Gniewomirem Knapskim, autorem książki „Góry dla każdego”. Wronczanin przybliżył piękno gór i opowiedział o swoich wędrówkach po szczytach na całym świecie.

Wroniecka biblioteka kolejny raz wypełniła się wieloma osobami, zainteresowanymi organizowanym wydarzeniem. Tym razem czytelnia stała się miejscem spotkania z wronczaninem – podróżnikiem.

Gniewomir Knapski jest miłośnikiem gór i zdobywcą wielu szczytów takich jak Mont Blanc, Matterhorn czy Kazbek, a także twórcą bloga Śladami Góromira. Jednak w trakcie wtorkowego spotkania przybliżał najbliższe nam góry, czyli te znajdujące się w Polsce.

Gniewomir, czy jak kto woli Góromir jest autorem książki „Góry dla każdego”, wyjątkowego poradnika dla każdej osoby, która chciałaby ruszyć zdobywać szczyty Tatr, Bieszczad, Sudet, Karpat czy Gór Świętokrzyskich, ale miała do tej pory obawy.

Wronczanin w swojej publikacji opisuje wszystkie pasma górskie w Polsce, wskazane są długości podejść pod konkretne szczyty, przewidywany czas ich zdobycia, a także sam Góromir ocenia je w czterech kategoriach: atrakcyjności, trudności, satysfakcji i zmęczenia. Publikacja jest kompendium wiedzy dla każdego, kto chciałby wyruszyć w polskie góry. Gniewomir daje czytelnikom wskazówki, gdzie mogą wędrować razem z małymi dziećmi lub swoimi czwornożnymi przyjaciółmi.

Spotkanie z Góromirem było równie ciekawe co książka. Rozmowę prowadził Tobiasz Chożalski, który wypytywał wronczanina o doświadczenia związane z jego wędrówkami. Uczestnicy dowiedzieli się, że podróżnik planuje wybrać się w Himalaje oraz na najchłodniejszy szczyt górski, znajdujący się na terenie Alaski.

Dzisiaj ma miejsce premiera książki, którą można zamówić online TUTAJ