W Bobulczynie powstała Rzeczpospolita Babska [FOTO]

W sobotę w Bobulczynie miały miejsce coroczne integracje, tym razem tematem przewodnim była „Rzeczpospolita Babska”. Organizatorzy kolejny raz zaskoczyli swoją kreatywnością i świetną organizacją.

W tym roku integrowali się, tańczyli, śpiewali i występowali: Stowarzyszenie Kobiet z Binina, Stowarzyszenie „Wodne Niebo” z Ostroroga, Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich Kluczewo Huby, Chojanki, Ostrorogskie Jaśki, 12 Harcerska Drużyna Pożarnicza „Chęchacze”, Sołectwo Nowa Wieś, Paula & Przemek oraz wielu mieszkańców z całego regionu.

Wszyscy chętni mogli zapoznać z pojazdami i sprzętem wojskowym, zaprezentowanym przez grupy rekonstrukcyjne. Podziwiać można było klasyczne pojazdy jedno oraz dwuśladowe. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańców. I oczywiście nie zabrakło żołnierskiego wiktu.

Mimo że impreza musiała konkurować z odbywającymi się w tym czasie Dniami Wronek, to z zaproszenia do Rzeczpospolitej Babskiej skorzystało wiele osób i po raz kolejny integracje w Bobulczynie okazały się wielkim sukcesem.

« z 44 »