W Bobulczynie powstała Rzeczpospolita Babska [FOTO]

W sobotę w Bobulczynie miały miejsce coroczne integracje, tym razem tematem przewodnim była “Rzeczpospolita Babska”. Organizatorzy kolejny raz zaskoczyli swoją kreatywnością i świetną organizacją.

W tym roku integrowali się, tańczyli, śpiewali i występowali: Stowarzyszenie Kobiet z Binina, Stowarzyszenie “Wodne Niebo” z Ostroroga, Koło Gospodyń Wiejskich “Gajowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich Kluczewo Huby, Chojanki, Ostrorogskie Jaśki, 12 Harcerska Drużyna Pożarnicza “Chęchacze”, Sołectwo Nowa Wieś, Paula & Przemek oraz wielu mieszkańców z całego regionu.

Wszyscy chętni mogli zapoznać z pojazdami i sprzętem wojskowym, zaprezentowanym przez grupy rekonstrukcyjne. Podziwiać można było klasyczne pojazdy jedno oraz dwuśladowe. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańców. I oczywiście nie zabrakło żołnierskiego wiktu.

Mimo że impreza musiała konkurować z odbywającymi się w tym czasie Dniami Wronek, to z zaproszenia do Rzeczpospolitej Babskiej skorzystało wiele osób i po raz kolejny integracje w Bobulczynie okazały się wielkim sukcesem.

« z 44 »

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-06-29