Setki tysięcy złotych na inwestycje w SP2

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”. Wśród beneficjentów jest Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach.

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ostatnie wyniki naboru w Programie Sportowa Polska – edycja 2022. Wśród 60 podmiotów, które złożyły swoje wnioski jest Gmina Wronki, a dokładnie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego.

Nasza gmina w ten sposób uzyska dofinasowanie w kwocie 348 700 zł, które zostanie przeznaczone na modernizację boisk oraz budowę elementów infrastruktury lekkoatletycznej przy szkole, a także na zagospodarowanie terenu.

Wronki wnioskowały również o modernizację boiska do koszykówki na Osiedlu Zamość, jednak Ministerstwo Sportu i Turystyki odrzuciło ten projekt.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-02-25