Upalne zawody strażackie [FOTO]

W sobotę w Chojnie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. Rywalizowali strażacy z całej gminy Wronki, a ich poczynaniom przyglądało się wielu kibiców, którzy wspierali druhów.

Wszyscy uczestnicy zawodów podkreślali, że rywalizacji nie sprzyja bardzo gorąca aura. Na szczęście impreza nie musiała zostać przerwana przez informację o pożarze lub innym zagrożeniu w regionie. Na starcie zameldowały się zespoły męskie, kobiece, a także młodzieżowe.

W zawodach wziął udział również wyjątkowy zespół. Najmłodsi z wronieckiej drużyny do lat 7, wykonali ćwiczenie przeznaczone właśnie dla drużyn MDP. Jako, że nie mieli konkurencji, zastępca burmistrza Robert Dorna przekazał im pamiątkowy puchar.

Od niedawna przy OSP Wronki działa grupa psich ratowników. Prezentacja ich umiejętności miała miejsce w trakcie niedzielnych zawodów. W czasie pokazu przewodnicy wraz z psami zaprezentowali umiejętności, które są konieczne do tego, by brać udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Między innymi chodzenie po różnych typach nawierzchni, praca na wysokości, poszukiwanie przy pomocy górnego wiatru.

Klasyfikacja końcowa.

Ochotnicze Straże Pożarne, drużyny męskie:

 1. OSP Jasionna
 2. OSP Wartosław
 3. OSP Kłodzisko
 4. OSP Chojno
 5. OSP Wróblewo
 6. OSP Wronki
 7. OSP Amica
 8. OSP Lubowo
 9. OSP Marianowo
 10. OSP Ćmachowo

Ochotnicze Straże Pożarne, drużyny kobiece:

 1. OSP Chojno
 2. OSP Wartosław

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

 1. OSP Wartosław
 2. OSP Kłodzisko
 3. OSP Wronki
 4. OSP Jasionna

Dodatkowo puchar za najlepsze wykonanie ćwiczenia bojowego powędrował do OSP Kłodzisko. W trakcie zawodów uhonorowano odznaczeniami druhów za wysługę lat oraz członków młodzieżowych drużyn pożarniczych.

« z 404 »