Wiele dobra w naszym mieście

W ciągu ostatnich dni we Wronkach stało się wiele dobrego. Nasza społeczność wykazała się wielkim zaangażowaniem i solidarnością. Nie sposób w tym komunikacie opisać ogrom pomocy, jaką Ukraińcy od Was otrzymali. Dziesiątki ukraińskich rodzin znalazło schronienie we Wronkach, dla wielu z nich jest to rozpoczęcie zupełnie nowego życia. Część z nich być może nie będzie miała już do czego wrócić, przez trwającą wojnę.

Niestety kończą się nam możliwości lokalizowania uchodźców we Wronkach. Dlatego kierujemy do Was apel. Kto chciałby zaoferować schronienie uchodźcom, niech zgłosi swoją gotowość do nas. Bardzo prosimy, aby była to przemyślana, poprzedzona dyskusją w rodzinie i rozmową z dziećmi. Sytuacja w Ukrainie jest dynamiczna, ale musimy się liczyć z tym, że może to być zobowiązanie na kilka miesięcy, jeśli nie dłużej. Dziś udało nam się przygotować świetlicę na Zamościu, aby zaoferować tymczasowe zakwaterowanie.

W dalszym ciągu przyjmujemy Waszą pomoc materialną. W tej chwili najpilniejsze potrzeby to długoterminowa żywność oraz środki do higieny osobistej, a także środki czystości. Osoby, które mogą przekazać swoje meble, w tym materace, również prosimy o kontakt z naszym sztabem.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Cieszymy się, że pokazujemy jedność w tej trudnej dla naszego miasta chwili. Uchodźcy, którzy znaleźli we Wronkach bezpieczne miejsce są niezwykle wzruszeni, dla nich po traumie wojny, to zupełnie inna rzeczywistość. Jako społeczność Wronek możemy być dumni z tego, ile dobrych rzeczy się u nas wydarzyło.

Numer naszej infolinii – +48 511 137 407, działa również adres mailowy – ukraina@wronki.pl