Kolejna współpraca międzynarodowa wronieckiej młodzieży

Przedstawicielki Młodzieżowej Rady Gminy Wronki – przewodnicząca Julia Adamczak i wiceprzewodnicząca Maria Sawczuk wraz z opiekunem Tobiaszem Chożalskim, odwiedzili miasto partnerskie Wronek – Landwarów znajdujące się w Litwie.

Młodzieżowe Radne podpisały porozumienie, poszerzające współpracę międzynarodową z młodzieżowym centrum (Lentvario Jaunimo Centras) 3 marca 2022 w Urzędzie Miasta Troki.

Dokument o porozumieniu z młodzieżowym centrum Landwarów podpisali również obecni partnerzy MRG Wronki, przedstawiciele Jongerenraad Heemskerk znajdującym się w Holandii, z którymi wroniecka rada współpracuje już od 2019 roku.

Celem współpracy międzynarodowej wśród młodzieży jest m.in. wymiana do zaprzyjaźnionych krajów, możliwość zapoznania się ze strukturą działania jednostek, które biorą udział w projekcie oraz wymiana doświadczeń i możliwość szkolenia języka.

Wspólnie spędzony czas pozwolił na wymianę doświadczeń, omówienie kolejnych wspólnych działań i zaplanowanie wizyty we Wronkach.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-03-06