Spłonął ponad hektar ściółki leśnej

W poniedziałek przed godziną 16. straż pożarna oraz leśna otrzymały zgłoszenie o pożarze lasu w pobliżu osady Jeleniec na granicy dwóch nadleśnictw (Nadleśnictwo Sieraków oraz Wronki).

Do zdarzenia zadysponowano łącznie 14 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu międzychodzkiego oraz szamotulskiego. Spaleniu uległo 1,5 ha poszycia leśnego Nadleśnictwa Wronki (leśnictwo Pustelnia) i 90 arów poszycia leśnego Nadleśnictwa Sieraków.

W działaniach udział brały jednostki JRG Międzychód, JRG Szamotuły, OSP Góra, OSP Sieraków, OSP Rzecin, OSP Jasionna, OSP Wronki, OSP Chojno, OSP Chorzępowo oraz OSP Kaczlin. A także służby leśne z Nadleśnictwa Wronki i Sieraków.

Bardzo niska wilgotność powietrza i ściółki, w połączeniu z dość sporym deficytem opadów wiąże się z występowaniem dużego zagrożenia pożarowego na terenie niemal całego kraju. Codziennie dochodzi do wielu pożarów traw oraz lasów. Najczęstszą przyczyną jest nieodpowiedzialne zachowanie człowieka. Prosimy o ostrożność, w razie spostrzeżenia pożaru należy dzwonić pod numer 998 lub 112.

fot. PSP Międzychód / OSP Wronki

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-03-22