Potrącenie na ul. Nowowiejskiej. 13-latka w szpitalu

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu potrącenia pieszej we Wronkach. Nastolatka trafiła do szpitala. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drogach.

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło około godziny 13.20 na ul. Nowowiejskiej we Wronkach. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 19-letnia mieszkanka gminy Wronki, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią wronczankę. Piesza została przetransportowana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Na miejscu policjanci szamotulskiej drogówki wykonali czynności procesowe m.in. sporządzili oględziny oraz szkic miejsca wypadku oraz pozostałą dokumentację. Zabezpieczyli też inny materiał dowodowy w sprawie, a kierującej samochodem w związku z zaistniałym zdarzeniem zatrzymali prawo jazdy.

Postępowanie w sprawie wypadku, mające na celu szczegółowe wyjaśnienie jego przyczyn i okoliczności będą prowadzili policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

Mając na względzie powyższe zdarzenie przypominamy kierującym pojazdami o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych! Do pieszych apelujemy natomiast o rozwagę i dokładne upewnienie się, czy wejście na przejście dla pieszych jest w danym momencie bezpieczne. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

via KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-03-22