Pilot samolotu “pozdrawia” Putina

Wczoraj nad Puszczą Notecką latał mały, jednomiejscowy samolot. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie trajektoria lotu tej jednostki. Pilot “napisał” na mapie “pozdrowienia” dla prezydenta Federacji Rosyjskiej – Władimira Putina.

Na popularnym serwisie Flightradar24 miłośnicy lotnictwa spostrzegli nietypową trajektorię lotu samolotu, krążącego nad Puszczą Notecką. Polski pilot małej awionetki postanowił wyrazić swoją niechęć do Władimira Putina.

Tecnam P2002 Sierra rejestrowany jako SP-WIX w trakcie swojego 3,5-godzinnego lotu zostawił na niebie dość wymowny napis: “FCKPUTIN”, a pod spodem coś, co przypomina prezydenta Rosji. Krótki i jasny przekaz można było podziwiać w serwisie Flightradar24, jednostkę spostrzegli także strażacy, którzy w tym momencie gasili pożar lasu w pobliżu Jeleńca.

To nie pierwszy raz, gdy hasło FCKPUTIN pojawia się na mapach lotniczych. Wcześniej hakerzy umieścili nad niebem Kijowa samolot Antonov AN-225 Mriya opisany właśnie jako FCKPUTIN. Był to swojego rodzaju hołd oraz trolling, ponieważ ten największy samolot świata został zniszczony kilka dni wcześniej w swojej bazie w Hostomelu niedaleko Kijowa. Hakerom udało się zmienić również nazwę jachtu należącego do Putina, oczywiście na FCKPUTIN.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-03-22