Policja zatrzymała podejrzanego o gwałt

40-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem seksualnego wykorzystania bezradności swojej znajomej. Zatrzymanemu postawiono zarzuty.

Policjanci wspólnie z prokuraturą pracują nad sprawą przestępstwa o charakterze seksualnym, do którego miało dojść w pobliżu wronieckiej kładki. Pokrzywdzona zgłosiła się na wroniecki komisariat w ubiegłym tygodniu.

Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że do przestępstwa miało dojść 10 stycznia, a sprawca był znany pokrzywdzonej – był to jej kolega. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej wykorzystał bezradność pokrzywdzonej i wykorzystał ją seksualnie.

Funkcjonariusze wykonali oględziny oraz pozostałe niezbędne dla dalszego postępowania czynności procesowe. Podejrzany o doprowadzenie do obcowania płciowego poprzez wykorzystanie bezradności 40-letni mieszkaniec Wronek został zatrzymany przez policjantów z miejscowego komisariatu w miniony wtorek i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach.

informuje portal Moje Wronki, asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut seksualnego wykorzystania bezradności, za co polskie prawo przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Wobec zatrzymanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazu zbliżania się do kobiety.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.