Świąteczne spotkanie w Bucharzewie

Wroniecka Wspólnota św. Jakuba spotkała się przy wigilijnym stole w Bucharzewie. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu wronieckich instytucji i osób prywatnych.

Wspólnota św. Jakuba – 12 Kroków dla Chrześcijan jest miejscem, w którym członkowie więź z Bogiem i innymi ludźmi. Większość z nich to ludzie uzależnieni – z trudną, czasem nawet dramatyczną przeszłością.

Wroniecka Wspólnota działa przy klasztorze Ojców Franciszkanów. Są inicjatorami spotkań z inspirującymi osobami, a także bezpłatnych spotkań terapeutycznych dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

Niedawno zorganizowali spotkanie spotkanie świąteczne dla osób ze wspólnoty i ich rodzin. Głównym celem było spotkanie w gronie osób, które codziennie zmagają się z uzależnieniem, aby okazać sobie wzajemnie wsparcie.

11 grudnia popołudnie i wieczór wspólnota wraz z rodzinami spędziła czas w Chacie Zbójców w Bucharzewie. Do dzieci zawitał św. Mikołaj z workiem prezentów, był czas na wspólne rozmowy przy stole oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, dzięki którym było możliwe zorganizowanie wspólnego wyjazdu oraz prezentów dla dzieci.

Podziękowania dla: Gminy Wronki, Tomasza Kalinowskiego, Jerzego Juszczaka, Wytwórni Kreatywnej Zuzanny Mikołajczak-Książek, Firmy Benex, Dariusza Sydora, Hanny Iwanicki, Aleksandry Pałachy.

« z 48 »

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-12-20