Rutyna i nuda w związku? Sprawdź jak je przełamać!

Niemal każdy długoletni związek jest narażony na rutynę, która z biegiem lat wkrada się do nawet najbardziej szczęśliwych relacji. Taka kolej rzeczy wydaje się być czymś zupełnie naturalnym – zwłaszcza w sytuacji, gdy każdy dzień jest wypełniony obowiązkami zawodowymi, domowymi i rodzinnymi.

Jednak wcale nie musi tak być. Nawet w codziennym zabieganiu i nawale obowiązków warto zrobić coś, aby temu zapobiec. Dlaczego? Otóż przedłużająca się rutyna (a co za tym idzie – także nuda) może powodować nieumiejętność rozmawiania, oddalanie się od siebie, a w konsekwencji także wypalenie się uczucia. Dlatego też warto podjąć pewne kroki, aby ożywić relację, wnieść do związku nieco świeżości i przełamać pewne przyzwyczajenia. Na szczęście jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Poszukiwanie wspólnych zainteresowań

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na przełamanie codziennej rutyny jest poszukanie wspólnej pasji. Wachlarz możliwości jest naprawdę spory – od wspólnego uprawiania sportu, poprzez zainteresowania kulturalne (teatr, wystawy, fotografowanie czy taniec), aż po zajęcia stricte domowe (na przykład gotowanie).

W tym przypadku najważniejsze jest nie to, w jaki sposób spędza się czas, ale to że spędza się go wspólnie. Tutaj kumulacja korzyści jest podwójna – z jednej strony wspólne zajęcia i zainteresowania bardzo zbliżają do siebie, a z drugiej są bodźcem do samorozwoju i poznawania nowych rzeczy.

Romantyczna randka

Romantyczna randka we dwoje to najlepszy sposób na odświeżenie związku i dodanie mu nieco romantyzmu bądź pikanterii. Taka randka powinna być wyjątkowa. Romantyczna kolacja, wyjazd tylko we dwoje, wspólny wieczór przy kominku czy wieczorny spacer.

Co ważne – taki wieczór można zakończyć w bardzo gorący sposób, co dodatkowo podniesie temperaturę w związku. Do miłosnych igraszek można wykorzystać choćbygry erotyczne, które także są świetnym sposobem na uniknięcie nudy w związku.

Walka z rutyną w sypialni

Jednym z najbardziej widocznych przejawów postępującej rutyny w związku jest nuda w sypialni. Dlatego warto jej przeciwdziałać i to na różne sposoby. W tym celu można porozmawiać z partnerem o potrzebach, oczekiwaniach czy fantazjach. Dobrym sposobem jest też wprowadzenie do sypialni gadżetów erotycznych (jednym z nich jestdildo). Odświeżenie tej sfery życia przyniesie nieco pikanterii, ekscytacji i nowości. A to wszystko pozwoli przełamać przewidywalność i związaną z nią nudę.

Wyjazd tylko we dwoje

Świetnym sposobem na przełamanie rutyny w związku jest wyjazd tylko we dwoje. Miejsce wyjazdu jest dowolne. Tak naprawdę chodzi tu o to, aby pobyć ze sobą i nacieszyć się bliskością drugiej osoby. A takim dodatkowym bonusem jest zobaczenie i zwiedzenie ciekawych miejsc – i to zarówno tych bliższych, jak i dalszych.

Co jeszcze warto robić, aby do związku nie wkradła się rutyna? Bardzo ważna jest codzienna bliskość pod postacią dotyku, pocałunków czy przytulania. Takie zachowania dają poczucie bliskości i czułości, bez których nie ma szczęśliwych związków. Dodatkowo trzeba ze sobą rozmawiać, bo tylko szczera rozmowa pomaga w unikaniu nieporozumień. Jednocześnie od czasu do czasu warto zrobić coś innego, może nawet lekko szalonego. Takie wspólne przeżycia też zapobiegają nudzie, a dodatkowo zapewniają niezapomniane wspomnienia na długie lata. Do tego wzajemny szacunek, komplementowanie i dbanie o wspólną relację – i to wystarczy, aby w związku nie było monotonnie.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2021-12-20