Otwarto przejście podziemne przy dworcu

Przejście podziemne na dworcu kolejowym jest już czynne. Niebawem dojdzie także do uruchomienia peronu 2.

Do końca zmierza modernizacja linii kolejowej w rejonie Wronek. Dziś w nocy do użytku oddano przejście podziemne na oba perony. Swobodnie można przejść pod linią kolejową, skracając sobie drogę między ulicą Dworcową a Towarową. Do dyspozycji podróżnych są już także windy.

Przygotowano wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Jeszcze w tym roku zamontowane będą wyświetlacze, informujące o przyjazdach i odjazdach. Z myślą o osobach niewidomych na antypoślizgowej nawierzchni są ścieżki naprowadzające, a same perony są wysokie, co poprawi komfort podczas wchodzenia i wychodzenia z pociągu.

Zlikwidowano tymczasowe przejście na peron 1. Jeszcze nieczynny jest peron 2., ale ma się to zmienić w ciągu paru kolejnych dni. Wtedy wroniecki dworzec będzie już w pełni funkcjonalny. Na niemal całym ok. 50 km odcinku między Poznaniem a Wronkami pociągi jeżdżą już po dwóch nowych torach, pod nową siecią trakcyjną. Zamontowane są nowoczesne urządzenia sterowania. Wyjątkiem będzie odcinek między Szamotułami a Rokietnicą, gdzie prace nadal trwają i ruch odbywać się będzie po jednym torze.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-12-23