Warsztaty dziennikarskie w pierwszej klasie? To możliwe!

7 grudnia nasi redaktorzy – Zuzanna Mikołajczak-Książek oraz Karol Grajewski odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 we Wronkach. Przed redaktorami postawiono nie lada wyzwanie, warsztaty dziennikarskie miały się odbyć w pierwszych klasach.

Uczniowie niedawno śledzili losy “Neli małej reporterki”, stąd pomysł na spotkanie z dziennikarzami, na które zaprosiły panie Katarzyna Śrama i Marta Kotasińska.

W czasie krótkich warsztatów dzieci zobaczyły, jak wygląda reporterski sprzęt oraz poznały najważniejsze zasady, którymi powinien kierować się rzetelny dziennikarz. Świetnie poradziły sobie z zadaniami oraz stworzyły okładkę gazety “Moje Wronki”.

Wyzwaniem były oczywiście pytania, zadawane przez uczniów: Czy robiliście kiedyś wywiad ze św. Mikołajem? Gdzie kamera przechowuje film? Kiedy reporter może robić zdjęcia wypadku?

Bardzo dziękujemy za zaproszenie! Jeśli jesteście zainteresowani takim spotkaniem z nami, zachęcamy do kontaktu. Wierzymy, że zainteresowanie otaczającym nas światem, szczególnie tym bliskim, lokalnym należy pokazywać dzieciom jak najwcześniej.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2021-12-23