Odbierz odblask za darmo – świeć przykładem!

Zimą i jesienią odblaski mogą uratować nam życie. Długie wieczory, szybko zapadający zmrok oraz trudne warunki pogodowe powodują, że piesi mogą stać się niewidoczni dla uczestników ruchu. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy być wyposażeni w elementy odblaskowe.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, Straż Miejska we Wronkach zaprasza do swojej siedziby przy ul. Dworcowej 2, po odbiór bezpłatnych kamizelek i opasek odblaskowych.

Przypominamy równocześnie o obowiązku używania elementów odblaskowych, poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Z wyjątkiem poruszania się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach w trosce o pieszych i rowerzystów przygotowali dla mieszkańców odblaskową choinkę, która zagościła w poczekalni budynku komendy. Każdy, komu odblask służący poprawie widoczności na drodze jest potrzebny, może przyjść i zabrać go ze sobą.

Foto: KPP Szamotuły

Po zmroku, nie posiadając elementów odblaskowych, kierowcy widzą nas dopiero z odległości 20–30 metrów. Jeśli natomiast pieszy posiada odblaski, kierowca zauważa go już z odległości 130–150 metrów, czyli dużo wcześniej. Dzięki temu wzrasta szansa pieszego na uniknięcie potrącenia.

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i nośmy odblaski!

Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, stale się uczę, rozwijam skrzydła i poszerzam horyzonty. Aktywnie uczestniczę w lokalnych inicjatywach i wydarzeniach, które przynoszą mi dużo radości. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, każde wyzwanie jest wartościową lekcją.

2021-12-22