Wronieckie kręglarki powalczą o finał w prestiżowym turnieju

Zawodniczki Dziewiątki-Amiki Wronki wywalczyły awans do półfinału prestiżowego turnieju NBC Cup, rozgrywanego w niemieckim Lorsch.

W Lorsch (kraj związkowy Hesja, niedaleko Frankfurtu nad Menem) odbywa się XIX edycja międzynarodowego kręglarskiego turnieju NBC. Do rozgrywek zgłosiło się 31 drużyn z 12 krajów. Dziewiątka Amica-Wronki zgłosiła drużynę żeńską oraz męską.

W dzisiejszych kwalifikacjach panie w składzie: Julia Sidło, Julia Brodziszewska, Julia Paszyk, Wiktoria Jądrzyk, Patrycja Grzelak oraz Sandra Szczepska wywalczyły awans do półfinału i jutro powalczą o awans do finału z niemiecką drużyną KV Liedolsheim. Zawodniczki wronieckiego klubu zdobyły w sesji kwalifikacyjnej łącznie 3453 punktów i zajęły 4 miejsce.

Dla Dziewiątki-Amiki to duży sukces, pierwszy raz w historii udało się drużynie awansować do strefy medalowej Pucharu NBC. Jest to również pierwszy kobiecy zespół z Polski, któremu ta sztuka się udała. NBC Cup to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów w kalendarzu europejskich rozgrywek w kręglarstwie klasycznym.

Panom niestety nie udało się powtórzyć sukcesu dziewcząt. Zespół w składzie: Gracjan Machaj, Arkadiusz Stachecki, Mateusz Goździk, Maciej Kląskała, Maciej Olczyk i Mateusz Kląskała wykulał sumarycznie 3382 punktów i wronczanie odpadli z dalszej rywalizacji.

Trzymamy kciuki za nasze kręglarki w jutrzejszym półfinale!