Dowiedz się, jak pomóc swojemu zwierzakowi – ratownictwo przedweterynaryjne

Fundacja Animaniacy i Fen Crew K9 & Med Training zapraszają na profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy dla zwierząt i ratownictwa przedweterynaryjnego. Szkolenie odbędzie się we Wronieckim Ośrodku Kultury.

Prawdopodobnie każdy właściciel zwierzaka ma za sobą sytuację, w której pilnie potrzebował pomocy weterynarza. Oczywiście najczęściej takie sytuacje mają miejsce w nocy lub w weekendy, kiedy trudno o szybką pomoc. Warto zatem wiedzieć, jak pomóc naszemu pupilowi w nagłym przypadku.

Wiedza, którą można zdobyć w czasie kursu przyda się każdemu właścicielowi zwierzęcia lub osobie, która na co dzień ze zwierzętami pracuje. Umiejętność przeprowadzenia szybkiej interwencji pozwoli na zyskanie czasu, potrzebnego na przykład na dotarcie do profesjonalnej lecznicy.

Prowadzący:

Tomasz Stępień – na co dzień zawodowo zajmuje się psami, instruktor ratownictwa pola walki, instruktor pierwszej pomocy, posiada uprawnienia ratownika weterynaryjnego.

Szczegóły dotyczące szkolenia znajdziecie na plakacie poniżej.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2021-10-07