Znajdźmy razem pomniki przyrody!

W ostatnim czasie 1 Drużyna Wędrownicza “Szlak” zaangażowała się w służbę na rzecz przyrody. W ramach projektu podjęli się chociażby sprzątania lasu. Ich najbliższym zadaniem jest zajęcie się ochroną drzew.

Jak się okazuje, w naszej okolicy znajduje się sporo drzew, które moglibyśmy otoczyć opieką przez ich ponadprzeciętne rozmiary. Drużyna zaprasza naszych Czytelników do wzięcia udziału w akcji.

Co należy zrobić?

  • Znaleźć drzewo, które wydaje się Wam ponadprzeciętnych rozmiarów.
  • Rozpoznać gatunek drzewa, a w razie wątpliwości wysłać jego zdjęcie wraz ze zdjęciami liści w wiadomości Drużyny Wędrowniczej „Szlak”.
  • Zmierzyć obwód drzewa na wysokości 1,30 m.
  • Sprawdzić obwód w załączonej tabeli, a jeśli jest on większy niż ten wskazany w tabelce, to właśnie znaleźliście kandydata na pomnik przyrody! Pozostaje kwestia zgłoszenia drzewa:

1) Wysłanie wiadomości na maila: patrycja.dubinska@zhp.net.pl wraz z informacjami o: gatunku drzewa, jego obwodzie oraz dokładnej lokalizacji (np. miasto, ulica i numer działki albo numer sektora leśnego, itp. – warto podać też współrzędne drzewa – łatwo możecie je sprawdzić np. w aplikacji Google Maps). Potrzebne jest również kilka zdjęć drzewa oraz jego liści.

2) Możecie drzewo zgłosić sami – to prostsze niż się wydaje! (informacje o procesie zgłaszania drzew znajdziecie w Internecie lub u nas, po zgłoszeniu się na maila: patrycja.dubinska@zhp.net.pl).

Na informacje o znalezionych przez Was drzewach Drużyna czeka do 17 października!

Liczymy na Waszą pomoc!

Jeśli chcecie bliżej poznać 1 Drużynę Wędrowniczą „Szlak”, zapraszamy na ich stronę TUTAJ.