Ochroniarz ujął złodzieja skarpetek

Policjanci z Wronek interweniowali w związku z kradzieżą sklepową. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawach, zatrzymani usłyszeli zarzuty.

1 października około godziny 14.45 pracownik ochrony jednego z wronieckich marketów ujął mężczyznę podejrzanego o kradzież sklepową. Mężczyzna chciał uciec, ale nie udało mu się wyswobodzić, gdyż pracownikowi sklepu pomogli również znajdujący się w okolicy obywatele.

Dzielnicowi z Wronek przejęli mężczyznę od mieszkańców i zatrzymali go. Okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec Poznania. Funkcjonariusze ustalili, że tego dnia łupem mężczyzny padły skarpetki oraz alkohol. W sumie łączne straty zostały oszacowane na prawie 600 zł.

Dodatkowo, w trakcie pracy nad sprawą policjanci ustalili, że 29-latek najprawdopodobniej już wcześniej dokonywał kradzieży w tym samym sklepie. Policjanci wrócili do dwóch postępowań w sprawach o wykroczenia. Do zdarzeń doszło w maju oraz w sierpniu. Wówczas łupem złodzieja padły alkohol oraz artykuły spożywcze za kwotę kilkudziesięciu oraz ponad 400 zł. Policjant, pracujący nad sprawami oraz dzielnicowi rozpoznali podejrzanego dzięki zabezpieczonym wcześniej nagraniom z monitoringu.

W związku z powyższym, po zebraniu materiałów dowodowych, 29-latek usłyszał zarzuty kradzieży zakwalifikowanej jako przestępstwo oraz dwa zarzuty kradzieży w sprawach o wykroczenia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Grozi mu kara więzienia oraz grzywna.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły