Pobili mężczyznę – grozi im więzienie

Dwóch mieszkańców Wronek usłyszało zarzuty za pobicie oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu innego mężczyzny. Grozi im kara więzienia.

W nocy 18 września około godziny 23.30 policjanci z Wronek interweniowali w związku ze zgłoszeniem we wronieckim parku, miało tam dojść do pobicia.

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia. Jeden z mężczyzn – 28-letni obcokrajowiec mieszkający obecnie na terenie Wronek wymagał pomocy medycznej. Mężczyzna został przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwóch mieszkańców Wronek w wieku 37 oraz 41 lat dokonało pobicia 28-latka. Wszyscy uczestnicy zajścia znajdowali się pod wpływem alkoholu. 37-latek oraz 41-latek zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Obrażenia, których doznał pokrzywdzony wstępnie określone zostały jako średni uszczerbek na zdrowiu. Po zebraniu przez policjantów niezbędnych materiałów dowodowych w sprawie, zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Przyznali się do zarzucanego czynu.

Postępowanie w niniejszej sprawie jest w toku. Trwają czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Za pobicie polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za drugie z przestępstw grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-09-20