Utrudnienia w Szamotułach opóźnione

Wczoraj informowaliśmy o zmianach w organizacji ruchu w Szamotułach, spowodowanymi rozpoczęciem rewitalizacji szamotulskiego Rynku. Te miały obowiązywać od poniedziałku, ale tak się nie stanie.

Dzisiaj Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach poinformował, że zaplanowane na poniedziałek wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Rynku oraz jego sąsiedztwie zostanie opóźnione. Szamotulski magistrat nie podał jednak konkretnej daty, poinformowano tylko, że: “termin wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu ulega przesunięciu o kilka dni.”

Zmiany w organizacji ruchu związane z inwestycją w Szamotułach, które mają zostać wprowadzone:

  1. Ruch dwukierunkowy na ulicach: Wronieckiej, Rynek (strona zachodnia przy piekarni Pabich i Banku Spółdzielczym), Ratuszowej i Sukienniczej.
  2. Likwidacja miejsc parkingowych na ulicach: Wronieckiej, Rynek (strona zachodnia przy Banku Spółdzielczym), Ratuszowej i Sukienniczej.
  3. Dojazd do szpitala: ul. Sukienniczą (dwukierunkowa) i od ul. Dworcowej (przy budynku poczty).

Władze Szamotuł proszą o korzystanie z parkingów: przy Targowisku Miejskim, Areszcie Śledczym, ul. Targowej oraz Bazylice (z wyłączeniem obszaru żółtego, który jest zarezerwowany dla uczestników mszy św. oraz korzystających z cmentarza).

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-06