Dzień Otwarty w OSP Wronki i szczepienia bez rejestracji

Dziś w strażnicy OSP Wronki odbył się Dzień Otwarty. Była też okazja do zaszczepienia się przeciw COVID-19, z tej możliwości skorzystały 234 osoby.

Na placu manewrowym wronieckiej jednostki straży pożarnej odbywał się Dzień Otwarty. Goście mogli z bliska przyjrzeć się pracy strażaków, zobaczyć, czym i jak wykonują swój fach. Najmłodsi próbowali również swoich sił w różnych konkurencjach strażackich.

Jednocześnie od rana, przed świetlicą Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach ustawiła się kolejka chętnych do zaszczepienia przeciw COVID-19. Od godziny 8. do 16. zespół medyczny ZZOZ Czarnków zaszczepił 234 osoby. Szczepienie odbywało się preparatem firmy Pfizer.

Łącznie w akcji #Szczepimy się we Wronkach! udało się zaszczepić 393 osoby. Na 4 września zaplanowano przyjęcie drugiej dawki przez osoby, które m.in. szczepiły się dzisiaj. Gmina zaprasza:

  • do świetlicy w Ćmachowie – od 8.00 do 10.00,
  • do świetlicy w Samołężu – od 10.00 do 12.00,
  • do świetlicy w Chojnie od 12.15 do 14.00,
  • do strażnicy OSP we Wronkach – od 8.00 do 15.00.

Tego dnia będzie również możliwość przyjęcia pierwszej dawki szczepionki. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Wronki w dalszym ciągu znajdują się w czołówce ogólnopolskiego rankingu gmin z największą liczbą zaszczepionych osób. Na sobotę 7 sierpnia, Wronki są na 7. miejscu z wynikiem 61,2% zaszczepionych mieszkańców. Dzisiejsza akcja powinna wynieść Wronki na wyższą pozycję.

« z 36 »

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-07