Szpital w Szamotułach wznawia odwiedziny

Szpital w Szamotułach umożliwi odwiedziny pacjentów. Jednak, aby móc zobaczyć swoich bliskich konieczne będzie spełnienie kilku wymagań związanych z pandemią. Poniżej treść informacji udostępnionej przez szamotulską lecznicę.

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego, Michała Zielińskiego, szamotulski szpital przywraca możliwość odwiedzin hospitalizowanych Pacjentów.

Ze względu na niepewną sytuacją epidemiczną, odwiedziny muszą odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i trzeba spełnić następujące wymogi:

  1. Okazać się certyfikatem potwierdzającym przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciwko COVID-19 lub posiadać negatywny wynik testu PCR/antygenowego (badanie wykonane w przeciągu ostatnich 72 godzin) lub przedstawić dokument potwierdzający, że dana osoba jest ozdrowieńcem (do 90 dni od daty uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2).
  2. Wypełni kartę preTriage dla osoby odwiedzającej.
  3. Ze względów epidemiologicznych pacjenta może odwiedzić jednorazowo jedna osoba bliska. W sytuacjach wymagających bezpośredniego kontaktu Pacjenta z osobami najbliższymi w większej ilości ordynatorzy oddziałów bądź lekarze dyżurni są upoważnieni do wyrażenia indywidualnych zgód w sytuacjach tego wymagających.Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach 14:00 – 17:00.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-31